Jak się mierzyć

Pamiętaj, aby miarę zdejmować w bieliźnie lub obcisłym ubraniu, nie powinna to być jednak bielizna wyszczuplająca. Nigdy w swetrze!

 

 

A. Wzrost

przy zdejmowaniu miary osoba, którą się mierzy powinna stać prosto – ale swobodnie, ze złączonymi nogami, bez butów, przybrać swoją naturalną sylwetkę. Najlepiej rozmawiać z nią w czasie mierzenia, aby odwrócić jej uwagę od trzymania się w postawie „na baczność”. Najlepiej, żeby patrzyła przed siebie, np. na przedmiot znajdujący się na poziomie jej oczu. Najwygodniej jest ustawić osobę mierzoną przy ścianie lub przy framudze drzwi. Ekierkę kładziemy na głowie osoby mierzonej, a kąt prosty ekierki przykładamy do ściany. Zaznaczamy punkt wyznaczający wzrost

B. Obwód talii

mierzymy w miejscu największego przewężenia tułowia. Pomocna będzie tasiemka, sznurek. Przewiąż tasiemkę dosyć mocno wokół talii, ale tak żebyś mogła swobodnie oddychać. Zwróć uwagę aby leżała poziomo. Tasiemka wyznaczy linię talii. Prowadź centymetr wzdłuż tasiemki. Podobnie jak tasiemkę centymetr przykładamy dosyć ciasno jednak na tyle luźno, aby można było swobodnie oddychać.

C. Obwód kontrolny poniżej talii

mierzymy w odległości ok. 10 cm poniżej talii, w punkcie największej wypukłości brzucha. Prowadź centymetr poziomo kontrolując miarę.

D. Obwód bioder

mierzony w najszerszym punkcie bioder. Żeby odczytać prawidłowy wymiar, przyłóż centymetr w górnej części bioder, a następnie delikatnie zsuwaj w dół powoli rozluźniając do momentu uzyskania najszerszego obwodu. Zwykle jest to ok. 20 cm poniżej talii ale zdarza się, że biodra osadzone są nieco niżej. Po prostu sprawdzaj najszersze miejsce nie przejmując się, że może to być czasem nieco poniżej/powyżej najszerszego punktu pośladków. Uważaj, aby centymetr przebiegał po linii pionu od wypukłości.

E. Długość spódnicy

mierzona od talii do wymaganego punktu. Do tasiemki przewiązanej w talii przyłóż centymetr i poprowadź prosto w dół do punktu na nodze, w którym chcesz aby spódnica się kończyła.





Przejdź do kreatora