Sportowa Elegancja – butelkowa zieleń

Najnowsze odkrycie w naszej kolekcji tkanin – wiskozowa tkanina kostiumowa. To nasz sposób na połączenie właściwości charakterystycznych dla powszechnych na rynku tkanin kostiumowych (najczęściej 100% poliestrowych lub delikatnych mieszanek z włóknem wiskozowym) – które są mięsiste i stabilne, z właściwościami  wiskozy – lekkość i zwiewność.

Tkanina jest miękka i lejąca ale jednocześnie solidna, mięsista i nie prześwituje. Bardzo dobrze się prasuje i prawie nie gniecie. Jeżeli nie chcesz nosić mieszanek poliestrowo-wiskozowych, a z drugiej strony nie możesz pozwolić sobie na ubrania z wełny wybierz tkaninę „Sportowa Elegancja”.

Tkanina będzie idealna dla kobiet nie przepadającymi za sukienkami z bawełny (bawełna jest sztywna), gustującymi w tkaninach miękkich i lejących. Delikatnie oplatających sylwetkę.

Sportowa elegancja dzięki specyficznej, lekko pomarszczonej powierzchni nada projektowanym z niej modelom casualowego, lekko surowego charakteru.

Najlepiej prezentują się z niej modele klasyczne, proste sukienki trapezowe, czy kopertowe. Sukienki RITA czy SWEET SEEXTIES były szyte właśnie z tej tkaniny.

Tkanina dostępna jest w szerokiej kolorystyce. W tej chwili polecamy piękną butelkową zieleń lub delikatny twarzowy róż.


Skład: wiskoza 90%, poliester 10%

Gramatura: 125 gr/mb