Idea

Spódnica naszym zdaniem to jedyna część garderoby, która w doskonały sposób oddaje piękno i charakter kobiety. To kwintesencja kobiecości. Niestety, to również część garderoby trochę do tej pory zapomniana, traktowana po macoszemu.
Skirt Story chce to zmienić! Proponujemy nową, świeżą, kolorową, a czasem i szaloną wersję spódnicy. Chcemy aby Polki oszalały na punkcie spódnic. Aby codziennie rano stojąc przed lustrem odkrywały swoją kobiecość, może dotychczas nieznaną cząstkę siebie, aby tworzyły nową historię. Chcemy aby idąc ulicą czuły, że są wyjątkowe, że mają to coś co przykuwa wzrok…

I to mamy zamiar uczynić przy pomocy - spódnicy :)

Pomysł jak to często bywa narodził się z życia i obserwacji.
Nie jeden raz trafiały do nas kobiety żaląc się: „Na mnie nic nie pasuje”, „Takiej pupy to nic nie ukryje”, „Mam brzydkie to czy tamto, „Za dużo tu czy tam”… Często ukrywające swoją osobowość pod nieodpowiednio dobranym strojem.
Później reakcja każdej z nich była identyczna: okręcenia się przed lustrem, przyglądanie się sobie z boku, z przodu, z tyłu. I ten coraz większy uśmiech i błysk w oku, i pytanie do samej siebie: „Czy to ja? A gdzie ta pupa?”, „To ja mogę nosić spódnice?”. Wracają zawsze….. nawet po kilka razy…..

Naszym zamiarem jest przekazać Wam miłość do spódnic, miłość do tkanin i miłość do jakości.

Ożywiamy codzienność. Tworzone przez nas modele nadają się na każdą okazję, nie tylko od święta, chociaż kreacje na tzw. wielkie wyjścia też mogą powstać.
U nas po prostu wielkie wyjście jest codziennie :) Wszystko zależy od fasonu i od tkaniny, bo to ona często definiuje efekt końcowy pracy.

Inspiracją dla nas są Kobiety, a nie panujące trendy narzucane odgórnie. To, że w danym sezonie modne są bardzo krótkie spódnice krojone z koła nie znaczy, że każda z nas musi taką nosić. Na trendy patrzymy z przymrużeniem oka, wybierając z nich to, co wartościowe. Zapraszamy Panie w każdym wieku i o każdej figurze. Jesteśmy tu dla Was, to Wy macie tu najwięcej do powiedzenia. Wy tworzycie, my tylko dajemy Wam do dyspozycji narzędzie. Reszta już w Waszych rękach.

Tworzymy te historie wspólnie.